Winnice Finger Lakes – filmik

Finger Lakes to region winnic trzeci w USA po California i Washington. Tam produkuje się 8 mln butelek win białych i czerwonych.

Piękny i bajecznie malowniczy region. Jeziora rynnowe wyglądają jak rzeki. Są głębokie i długie a zbocza wokół nich pokryte są krzewami winorośli.

Piękna wycieczka dla koneserów win i globtroterów. Niedaleko do Niagary gdzie można podziwiać słynne wodospady na rzece Niagara o dł. 157 km- łączącej jezioro Eire z Ontario (różnica poziomów 99 m). Można po drodze odwiedzić Buffalo City i rozkoszować się najsłynniejszymi na świecie Buffalo Wings czyli ostrymi skrzydełkami w barze Anchore.

Dwie winnice z Finger Lakes w 2015 zostały umieszczone na liście top 100 : Hermann J.Wiemer oraz Sheldrake Point.

Białe wino Pinot Grigio które rekomendujemy to Belhurst 2014 z aromatami banana, wanilii i jabłek za ok 20 $ albo Belhurst Riesling z kolei z kiwi, limonka, mango nawet taniej bo ok 17-19$, i tańsze : Chateau Lafayette Reneau 2014, lekko anyżkowo-miętowe Leidenfrost 2011- Gewurztraminer za 12$, Wagner Gewurztraminer ; Hazlitt 2013 , a nawet półwytrawne jak Hosmer czy Paumanok.

Czerwone to tez Lafayett Renau lub Ventosa na 23 akrach produkuje Cabernet Franc, Savignon i Pinot Noir w cenie od 11-30 $.

 

Najnowsze w serwisie:
Kontakt:
Kontakt:
Wycieczka do Bordeaux!
Wycieczka do Bordeaux!

Wyjazd do Bordeaux! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Księga Win
Księga Win

Rarytas dla koneserów win - zapraszamy do zapoznania się z ofertą Księgi Win!

Nasi Partnerzy

logo_pernod

Tu może znaleźć się Twoja reklama, Drogi Partnerze!